Про хімічний факультет
Новому корпусу хімічного факультету більше 50 років.
У 2014-2015 н.р. минає півстоліття з початку функціонування "нового" корпусу хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Хіміки завжди відчували дефіцит аудиторних і лабораторних приміщень. У кінці 1950-х років, у зв'язку з хімізацією народного господарства країни, постало питання про збільшення прийому на перший курс хімічного факультету. Ректорат університету прийняв ухвалу про розширення площ хімічного факультету за рахунок добудови нового 5-ти поверхового корпусу, яке розпочалось у 1961 році. Головним ініціатором і "рушійною силою" побудови нового хімічного корпусу був Анатолій Терентійович Пилипенко – декан хімічного факультету (1960—1968 рр.).
Пропонуємо поринути у атмосферу тих подій, ознайомившись з фотохронікою будівництва та історією "нового" корпусу.
ЧОМУ хіміки вважаються самим дружнім факультетом в університеті? Дізнайтесь у розділі з секретами Історії нашого хімічного факультету.
Загальна характеристика факультету
Хімічний факультет є одним з найстаріших у Київському університеті. Хімія викладається в нашому університеті з дня його заснування. Однією з восьми кафедр фізико-математичного відділення університету Святого Володимира в 1834 році була кафедра хімії, мінералогії та геології. У 1901 році було створено хімічне відділення, що складалося з кафедр неорганічної та органічної хімії. Пізніше було створено кафедру фізичної хімії, а в 1933 році кафедру аналітичної хімії.
Нині хімічний факультет складається з п`яти кафедр: неорганічної, органічної, аналітичної, фізичної хімії та хімії високомолекулярних сполук, на яких налічується дев`ять спеціалізацій.
Перелік спеціальностей та кваліфікацій
На хімічному факультеті підготовка фахівців ведеться за двома кваліфікаційними рівнями: бакалавр та магістр. Хімічний факультет готує фахівців за спеціальністю "хімія". Спеціалізації: неорганічна хімія, аналітична хімія, хімічний контроль об’єктів навколишнього середовища, органічна хімія , хімія природних сполук, фізична хімія , фізико-хімія міжфазних явищ, хімія високомолекулярних сполук. У 2001-2002 навчальному році на хімічному факультеті відкрито нову спеціалізацію - екологічна хімія, метою якої є підготовка спеціалістів, які б однаковою мірою володіли сучасними знаннями в області хімії, моніторингу довкілля, екологічного менеджменту та аудиту.
Плановий набір студентів на хімічний факультет є стабільним і складає 105 осіб. На факультеті існує контрактна форма навчання. Конкурс на хімічний факультет останні роки стабільний і складає 2-2,3 особи на одне місце.
Загальна характеристика кафедр
Нині хімічний факультет складається з п’яти кафедр: неорганічної, органічної, аналітичної, фізичної хімії та кафедра хімії високомолекулярних сполук.
- Кафедра неорганічної хімії - завідувач д.х.н. проф. Лампека Р.Д.
- Кафедра органічної хімії - завідувач д.х.н. проф. Григоренко О.О.
- Кафедра фізичної хімії - завідувач член-кор. НАН України, д.х.н. проф. Фрицький І.О.
- Кафедра аналітичної хімії - завідувачка д.х.н., доц. Тананайко О.Ю.
- Кафедра хімії високомолекулярних сполук - завідувачка д.х.н., проф. Савченко І.О.
На факультеті працює 60 викладачів, з них 2 член-кореспонденти НАН України та 17 професорів. Для викладання курсів і спецкурсів залучаються провідні вчені НАН України.
Усі кафедри є випускаючими. Студенти розподіляються по кафедрам на 2 курсі.